Черниховецька ЗОШ l - lll ступенів

1969 році було розпочато будівництво школи, а 1971 року здано в експлуатацію нове прміщення школи, розраховане на 360 учнівських місць.

У 1971-72 навчальному році школу відвідували 326 учнів. Педагогічний колектив складався з 22 учителів. Директором школи був Кухарський Василь Федорович (до нього цю посаду займали Звірянський та Гірський), який і займався будівництвом нового приміщення. Завучем упродовж багатьох років був Козицький Микола Павлович. З 1989 року директором школи призначили Стасюка С.А., якого на цій посаді в 1996 році змінида Добровольська Л.Є..

У 1990-91 навчальному році школа стала дев'ятирічною, а вже 1999-го навчальний заклад реорганізували у загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. Діти змогли отримувати повну середню освіту у рідному селі. Одночасно відкрили класи економічного профілю; за сприянням народного депутата України Михайла Ратушного було укладено угоду про співпрацю з Тернопільським економічним університетом. Учні отримали можливість навчатися в цьому університеті після закінчення таких класів на пільгових умовах.

Педагогічний колектив складається із 27 осіб. Навчальний заклад має свої традиції, звичаї, досягнення. Учні щорічно беруть участь у численних конкурсах, змаганнях, олімпіадах. Патріотичному вихованню сприяють відзначення Шевченківських днів, Свята Покрови (УПА), Дня пам'яті Героїв Крут, Дня прапора, Дня незалежності, Свята Матері, християнських свят і обрядів.