22 травня - 180 років від дня народження видатного українського письменника, драматурга, театрального режисера і актора Марка Лукича Кропивницького

Дата: 22.05.2020 15:55

Сьогодні 22 травня відзначають 180р від дня народження видатного українського письменника, драматурга, театрального режисера і актора Марка Лукича Кропивницького. У своїх творах він прагнув, щоб українці не лише сміялися у театрі, але і міркували, плакали над серйозними проблемами. Марко Лукич написав понад 40 українських п'єс, в яких і сам брав участь.Він першим приніс в Український театр принципи професійної режисури. У одному із останіх листів він мріє про ті часи, коли правда здолає кривду і можна буде " хоч разочок дихнути вільним повітрям, почути вільний спів "Марсельєзи".
Усе життя Кропивницький боровся проти тенденції трактувати його мову, як "южноруский діалект", а український народ - "плем'я". Помер видатний діяч української культури 21 квітня 1910 року по дорозі з Одеси, де був на гастролях. Похований у Харкові.