Село Старий Збараж

Старий Збараж – село у Збаразькому районі. До Старого Збаража приєднано с. Верняки. Розташоване на берегах р. Гнізна, за 3 км від райцентру і 4 км від найближчої залізничної станції Збараж. Населення 594 особи ( 2014 р.). Перша писемна згадка – 1211 р. Діяли "Просвіта" та інші товариства. Є церква Архистратига Михаїла (1818, мурована).  Встановлено пам’ятний знак на місці давнього збаразького замку (1991). Працюють Старозбаразький НВК «Школа  І ступеня – дитячий садок», клуб, бібліотека, ФАП, відділ зв’язку.

У Старому Збаражі народився правник, громадський діяч Лев Краснопера, священник, композитор, диригент П. Любович. Поблизу Старого Збаража виявлено археологічні пам’ятки середнього та пізнього палеоліту, трипільської, висоцької, черняхівської та давньоруської культур; є руїни Старозбаразької фортеці, Старозбаразьке родовище вапняків.

Інформація: «Тернопільщина. Історія міст і сіл: у 3-х томах.»

Том 2.- Тернопіль:ТзОВ «Терно-граф»,2014.-692с.,іл..