Село Верняки

Верняки – село в Збаразькому районі. Населення – 179 осіб.

Перша письмова  згадка – 1461 р.. 1595р. спустошене татарською навалою. Тоді новий власник Людвік Мякицький почав будівництво невеликого замку, руїни якого зберігалися до ХХ ст. Під час визвольної війни українського народу 1648-1654 років поблизу Верняк знаходився табір Богдана Хмельницького, а в самому селі були поховані загиблі козаки. 1858 р. на їх могилі (розташована в центрі села) встановили фігуру св. Миколая, яка простояла до 1951 р. і відновлена 1991 р. З другої половини ХІХ ст. Верняки – присілок, адміністративно підпорядкований селу Чернихівці. 11 червня 2008р. згідно з постановою Тернопільської обласної ради Верняки виокремлені зі с. Старий Збараж в окрему адміністративну одиницю.

До Верняк відноситься хутір Мотилівка, який розташований за 200 м від села. Нині – вулиця с. Верняки. В селі діє ФАП, торговий заклад. Є козацька могила з фігурою св. Миколая, "Лемківський став".

Інформація: «Тернопільщина. Історія міст і сіл: у 3-х томах.»

Том 2.- Тернопіль:ТзОВ «Терно-граф»,2014.-692с.,іл..