Чернихівецька громада

припинила діяльність, увійшла до складу Збаразької громади

Звіти

ЗВІТ

про роботу відділу з питань гуманітарної роботи Чернихівецької

сільської ради за період серпень-грудень 2017 року.

 

Відділ з питань гуманітарної роботи Чернихівецької сільської ради створений, як орган виконавчої влади місцевого самоврядування, рішенням сесії Чернихівецької сільської ради від 16.06.2017 року № 105-6/2017. Також цим рішенням затверджено штатний розпис відділу в кількості 3 одиниці: начальник відділу, головний спеціаліст відділу та спеціаліст відділу. Працівники відділу є посадовими особами органу місцевого самоврядування.

Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України та нормативними документами відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади, рішеннями сесії сільської ради і виконавчого комітету, розпорядженнями сільського голови та Положенням відділу. Положення відділу розроблено та затверджено рішенням сесії сільської ради від 21 серпня 2017 року № 109-7/2017року.

Працівники відділу працюють відповідно своїх Посадових інструкцій , затверджених рішенням виконавчого комітету Чернихівецької сільської ради від.

За відповідний період відділом розроблено та затверджено рішенням сесії сільської ради наступні програми:

- Програма соціального захисту населення Чернихівецької сільської ради Збаразького району Тернопільської області на 2017-2020 роки;

- Організація відпочинку та оздоровлення дітей Чернихівецької сільської ради на 2018-2019 роки;

- Програма соціально-економічного та культурного розвитку Чернихівецької ОТГ на 2018-2019 роки.

Для організованої та плідної роботи у реалізації різноманітних напрямках за які несе відповідальність відділ розроблено та затверджені ступні Положення:

- Положення про центральну сільську бібліотеку Чернихівецької сільської ради Збаразького району Тернопільської області;

- Положення про опікунську раду Чернихівецької сільської ради та її склад;

-Порядок направлення дітей Чернихівецької сільської ради до дитячих оздоровчих закладів на відпочинок та оздоровлення.

Створено Банки даних категорій населення, які проживають на території громади, а саме:

- діти-сироти та діти , позбавлені батьківського піклування - 1;

- багатодітні родини- 28;

- діти з багатодітних родин - 87;

- діти з особливими потребами - 11;

- дорослі з особливими потребами - 109;

- малозабезпечені родини - 40;

- сім'ї, які проживають в складних життєвих обставинах - 13;

- діти, які виховуються у сім'ях СЖО - 27;

- сім'ї, які перебувають під соціальним супроводом- 5;

- учасники АТО - 10;

- діти учасників АТО - 10 (неповнолітні);

- пенсіонери - 550;

- учасники - ліквідатори ЧАЕС - 1;

- учасники ВВВ - 1;

- учасник ОУН -УПА -1 ( померла);

- афганці - 3.

- одинокі, пристарілі громадяни - 28.

Відділ забезпечено бланками посвідчень батьків багатодітних родин та дітей з багатодітних родин (20 дорослих, 40 дитячих). Здійснено передачу особових справ багатодітних сімей, які отримували посвідчення дітей з багатодітної сім'ї та батьків багатодітної сім'ї ( 31ос.справа). За звітній період, відповідно до звернень, видано 3 посвідчення батькам багатодітної родини та 5 посвідчень дітям з багатодітних родин. На сьогоднішній день всі батьки та діти багатодітних родин забезпечені посвідченнями, а тому мають змогу отримувати допомогу від держави відповідно чинного законодавства України.

Відповідно до статей 32, 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей” , відповідно прийнятих Програм державного, обласного та місцевого рівнів та з метою забезпечення повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей впродовж 2017 року, організовано та забезпечено оздоровлення та відпочинок дітей, які проживають на території громади.

Станом на 01.12 2017 року на території громади проживають 168 дітей шкільного віку: с. Чернихівці-152 діт., с. Старий Збараж та с. Верняки - 16 діт.

В літній період було заплановано охопити відпочинком та оздоровленням 121 дитину шкільного віку. Фактично забезпечено оздоровленням та відпочинком-106 дітей, що становить 63% всіх дітей шкільного віку. Оздоровлено - 10 дітей, що становить 6%, відпочинком охоплено — 96 дітей , що становить 57%.

Впродовж червня-серпня 2017 року оздоровлено дітей з відповідних категорій:

- діти — інваліди -1;

- діти з багатодітних сімей -38;

- діти, які перебувають на диспансерному обліку -2;

- талановиті та обдаровані діти -32;

- діти батьків АПК та соціальної сфери села -19;

- діти, батьки яких є учасниками АТО-1.

Діти відпочивали:

- в при шкільному таборі- 25 діт.;

- в організованому ГКЦ таборі “Канікули з Богом”- 59 діт.

В Тернопільському обласному оздоровчому таборі “Ромашка”с.Нирків Заліщицького району оздоровлено 4 дітей з числа багатодітних родин.

В обласному таборі “Лісовий” с. Скоморохи Бучацького району оздоровлено 4 дітей з числа багатодітних родин. В Заліщицькому обласному санаторії оздоровлено 2 дітей ( с. Ст. Збараж) з числа соціально-незахищених категорій.

З 4 грудня по 21 грудня 2017 року на відпочинок та оздоровлення в Кременецький обласний санаторій направлено 1 дитину з числа багатодітної родини.

З 6 грудня по 27 грудня 2017 року на відпочинок та оздоровлення в “Український дитячий центр “ Молода Гвардія” м. Одеса направлено 1 дитину з числа багатодітної родини с. Чернихівці.

Впродовж звітного періоду здійснено неодноразове обстеження умов проживання сімей: Марцинюк, Сліпець (с.Ст.Збараж), Васєчко (с.Чернихівців). З батьками проводились консультації та роз'яснювальна робота, щодо добросовісного виконання своїх батьківських обов'язків, дотримання санітарно-гігієнічних умов в будинку де проживають малолітні діти. Проведено бесіди з батьками на рахунок ведення здорового способу життя, шкідливості туніятства та вживання алкоголю .

У 5 сім'ях: Решнюк І. В., Гудзик Н. М., Папуга О. Л., Коцюруба І. О., Тенеська М.С. проводилась перевірка цільового використання коштів, які виділяє держава при народженні дитини. Зауважень не виявлено, кошти використовуються належним чином.

Неодноразово відвідано багатодітну сім'ю Закамарок Н.П. (с. Чернихівці). Батькам наголошено про необхідність їхнього працевлаштування, наведення порядку в будинку та на подвір'я. За розведення антисанітарії на своєму подвір'ї сім'я притягалась до адміністративного штрафу. В результаті бесід матір в листопаді 2017 р. працевлаштована. Старша донька з 4 грудня 2017 року направлена на відпочинок в Заліщицький обласний санаторій. Середня донька , Марія, з 6 грудня 2017 року направлена на відпочинок та оздоровлення в оздоровчий заклад “Молода Гвардія” м. Одеса. Сім'ї надано гуманітарну допомогу у вигляді одягу для дітей.

Впродовж звітного періоду здійснено обстеження умов проживання 28 одиноких мешканців, які проживають на території громади і які обслуговуються соціальними робітниками Збаразького районного комунального територіального центру соціального обслуговування. Спільно з соціальними робітниками проведено спілкування і вивчення проблем та побажань підопічних. Під час обстеження виявлено підопічну, яка проживає в надзвичайно складних умовах - Я. Гарматюк. Жінка часто хворіє, перенесла операцію, на її утриманні дорослий і також, нездоровий син, який не лікується і ніде не працює. Гарматюк Я., рішенням виконкому сільської ради, виділена грошова допомога в сумі 2,0 тис. грн. В будинку, в якому вона проживає, засклені та утеплені вікна, які були побиті сином. Організовано виїзд районного лікаря, яким здійснено огляд сина Василя Гарматюка. Лікарем зроблене заключення про госпіталізацію сина та видано направлення на його лікування в обласний медичний заклад.

Організовано проведення, працівниками Чернихівецької амбулаторії загальної практики - сімейної медицини, медичний огляд одиноких громадян. В результаті огляду виписані рецепти для придбання безкоштовних ліків відповідно реалізації Державної програми “Доступні ліки”. На сьогоднішній день, впроваджуючи державну програму, виписано 655 рецептів щодо придбання безкоштовних ліків мешканцями громади. Чернихівецька амбулаторія підключена до мережі “Інтернет”. В заклад придбано комп'ютер, принтер, електричний чайник та різноманітні медичні прилади - більше, як на 8,0 тис. грн.

Впродовж серпня-грудня проводилась робота і в галузі культури. На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 07.04.2017 року № 188-од “Про реформування бібліотечної системи в області”, розроблено та затверджене рішенням сесії сільської ради Положення про центральну сільську бібліотеку Чернихівецької сільської ради Збаразького району Тернопільської області. Прийнято рішення про те, що Центральна сільська бібліотека знаходиться в с. Чернихівці, а філія центральної сільської бібліотеки в селі Старий Збараж. Бібліотечний фонд с. Чернихівці складає 9671 примірник на суму 26,8 тис. грн., бібліотечний фонд філії — 5244 примірників на суму 16,1 тис. грн. В звітній період проведено оновлення книжкового фонду на загальну суму 0,45 тис. грн. Бібліотечними працівниками з нагоди відзначення державних свят організовувались тематичні виставки книжок.

Працівниками закладів культури спільно з аматорськими колективами, місцевими артистами з нагоди відзначення 26- ої річниці Незалежності України та Дня Державного Прапора для мешканців громади 28 серпня 2017 року організовано та проведено святкову програму “Звешся величаво - Україна, Земле зачарована моя!” Під час святкування здійснено покладання квітів до Символічної могили Борцям за волю України, проведено чудовий концерт, працювали дитячі ігрові атракціони, організовано молодіжну дискотеку. 24 серпня 2017 року Народний аматорський хор села Чернихівці та учасники художньої самодіяльності взяли участь в творчому звіті-концерті майстрів мистецтв та аматорських художніх колективів Збаразького району “Україна -є! Україна-буде! “ в м. Збараж.

14 жовтня 2017 року в Чернихівецькій об'єднаній територіальній громаді з нагоди відзначення Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України та 75- ої річниці утворення УПА, Дня українського Козацтва організовано та проведено урочисті заходи. В сільському клубі села Старий Збараж проведено літературно - мистецький вечір “Свята Заступнице! Пречиста Діво! Ти захисти нам Матір-Україну!” Організовано святкові вітання для учасників АТО , їхнім матерям та сім'ям. Святкові дійства завершились покладанням квітів до фігури Пречистої Діви Марії, яка своїм омофором огортає нашу землю, захищаючи від зла, біди та ворога, оберігаючи мир та спокій на нашій землі.

З нагоди відзначення Всеукраїнського Дня працівників культури організовано та проведено урочисте вітання та відзначення Подяками працівників культури Чернихівецької об'єднаної територіальної громади.

17 листопада 2017 року з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи в Чернихівецькій громаді, в приміщенні Чернихівецької школи відбулися урочистості. Для участі у проведенні уроку мужності ”Рабів до раю не пускають...” були запрошені діти, педагоги, депутати і працівники сільської ради, керівники підприємств та організацій всіх форм власності, інтелігенція громади. Бути почесними гостями заходу запросили волонтерів, учасників АТО - членів ГО “Штаб національного спротиву Збаразького району”. Особливої уваги і поваги у всіх присутніх, викликало спілкування з Народним Героєм України, батьком Героя Небесної сотні Устима Голоднюка-Володимиром Голоднюком та учасниками АТО Сергієм Лучкіним та Віктором Чижевським. Всі присутні спільною і щиирою молитвою згадали і пом'янули своїх земляків- героїв, які віддали своє життя за щасливе майбутнє нашої держави.

25 листопада пролунав спільний заклик до всіх небайдужих українців “Запали свічку пам'яті!” Це день пам'яті жертв голодоморів в Україні. В цей день відбувались жалобні церемонії: лунала молитва, оголошувалась загальнонаціональна хвилина мовчання.

Впродовж грудня 2017р.- січня 2018р. заплановано провести вервечку новорічно - різдвяних дійств для дітей та юнацтва громади.

Щодо розвитку фізичної культури та спорту на території громади мною були подані пропозиції при підготовці Програми соціально-економічного та культурного розвитку Чернихівецької об'єднаної територіальної громади.

Звичайно і надалі, спільною роботою для всіх мешканців громади, депутатського корпусу є:
- залучення мешканців сіл до проведення державних, національних та релігійних свят;
- догляд за пам’ятниками та символічними могилами;
- придбання сучасної апаратури та сценічних костюмів для закладів культури та освіти громади;
- будівництво та облаштування спортивних майданчиків із штучним покриттям;
- будівництво та облаштування спортивного майданчика з вуличними тренажерами;
- організація літнього оздоровлення та відпочинку дітей.

 

 

Начальник відділу з питань

гуманітарної роботи Чернихівецької

сільської ради                                                                                                           Н.М.ЗАВАДЕНКО

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь